Největší překážkou jsme my sami

To, co nám brání naučit se cizí jazyk jsou většinou překážky emocionálního charakteru, vlastní obavy a strach. Proto ‚naučit se cizí jazyk‘ může každý. Je to pouze o tom, přenastavit sám sebe, překonat svůj strach, své nastavení a rozhodnout se.

O MNĚ

Jazykům se věnuji intenzivně od střední školy. Vystudovala jsem VŠE, kde jsem se věnovala jazykům v ‚komerční praxi‘. V té době jsem začala jazyky také vyučovat a od té doby jsou jazyky trvalou součástí mého života. Strávila jsem několik dlouhodobých pobytů v cizině. Téměř nepřetržitě jsem vyučovala, kromě 8 let, během kterých jsem působila ve vedení mezinárodní logistické firmy, kde komunikace v cizím jazyce byla nedílnou součástí fungování společnosti – komunikace uvnitř firmy v rámci vedení, ale i navenek, na jednáních s klienty od prezentací produktů po řešení problematických záležitostí. 

Působení v rámci firmy mě naučilo zaměřit se na cíl, hledat řešení a jednoduché a přímé cesty k výsledku. To se snažím uplatnit ve svém přístupu při výuce. Naučit studenty, aby mysleli jinak a aby rychleji došli k požadovanému výsledku. Aby si našli pro ně nejvhodnější způsob, ale také fungující motivaci, která jim pomůže překonat překážky a bloky, se kterými se člověk během studia cizího jazyka setkává. 

Studium cizího jazyka je cesta, která nikde nekončí. Stále je co poznávat a to mám na studiu cizího jazyka ráda. Baví mě hledat způsob, jak motivovat studenty, jak jim přiblížit význam znalostí cizího jazyka. Baví mě inspirovat studenty, aby i oni našli svou motivaci a chuť se do studia pustit. Stejně tak i každý student je pro mě inspirací, svým přístupem, svými myšlenkami. Je to oboustranný tvořivý proces, který nemusí být povinností, tak jak často lidé studium cizího jazyka vnímají, ale příjemným zpestřením života. 

 

Věnuji se ještě dalším aktivitám, které se trochu jinak, ale ve své podstatě podobně, věnují lidskému rozvoji a cestě sebepoznání. 

 

Moje další aktivity najdete na: www.kvet-harmonie.cz

OLGA HLADOVÁ

 

POKUD BUDETE MYSLET STÁLE STEJNĚ, BUDETE DOSTÁVAT STEJNÉ VÝSLEDKY.

ZMĚNÍTE-LI SVÉ MYŠLENÍ A PŘÍSTUP, BUDETE DOSTÁVAT JINÉ, NOVÉ, LEPŠÍ VÝSLEDKY.

Chcete se dozvědět něco více o mně? 

Přečtěte si rozhovor pro ženu, která se mnou udělala povídání o pohybu, makrobiotice a paleo stravě.

 

Veronika se zajímá o stravu, já se zajímám o jazyky. Strava má v mém životě důležité místo. Protože když chceme mít čerstvou paměť, je třeba dodávat tělu a mozku správné živiny.

Náš rozhovor najdete na Veroničiným blogu zde:

 O POHYBU, MAKROBIOTICE A PALEO STRAVĚ 

„Člověk je disciplinovaný tehdy, dává-li přednost tomu, co je dlouhodobě důležité před tím, co je momentálně příjemné.“

 Dalajláma

Error: Please enter a valid email address

Error: Invalid email

Error: Please enter your first name

Error: Please enter your last name

Error: Please enter a username

Error: Please enter a password

Error: Please confirm your password

Error: Password and password confirmation do not match