MÁM RÁD ANGLIČTINU

 

“There Are No Limits To What You Can Accomplish, Except The Limits You Place On Your Own Thinking.” – Brian Tracy

Jedním z předmětů, se kterými jsem na základní škole bojovala, byla matematika. Vzpomínám si na zoufalé chvilky nad sešitem s příklady. Táta nade mnou láme rukama, jak se to mohlo stát, že zrovna jeho dcera je na matematiku úplně blbá. Učitelka matematiky mi standardním přístupem „Buď se to naučíš, nebo máš kouli“ nechuť k matematice ještě prohloubila a pocit sebedůvěry klesnul na nulu. Já sama jsem chtěla mít matematiku ráda, jen jsem vůbec nevěděla, jak na to.  Drcení postupů k tomu, abych se dostala k výsledku, mě nebavilo a nedávalo mi smysl.

Až jednou k nám do třídy přišla starší, citlivá učitelka na matematiku, a uchvátila mě příběhem o princezně Kotangens.  Matematika pro mě okamžitě získala nový rozměr. Přestaly plačtivé sedánky s tátou nad úkoly. Bylo mi jasný, že matematický génius ze mě nikdy nebude, ale po tom jsem vlastně nikdy netoužila. Chtěla jsem matematice rozumět, nepovažovat jí za strašáka, neděsit se každé hodiny a odnést si z matematiky to, co je pro život nejdůležitější a především potřebné.  Nakonec jsem se naučila mít matematiku i svým způsobem ráda a prokousala jsem se i vysokoškolskou matematikou.

Proč to píšu? Jak souvisí matematika s angličtinou?

Protože mi přichází studenti, kteří mají stejný blok k angličtině, jako já měla tehdy k matematice. Ten blok je tak veliký, že angličtina se pro ně stala celoživotním strašákem a sami sebe za ty roky dokázali přesvědčit, že na angličtinu prostě nemají talent.

Je to škoda, protože angličtina může být dostupná pro každého. Pro matematicky nadaného studenta stejně jako pro fyzika, esoterika, účetního nebo tanečníka.

Nezapomínejte, že všichni jsme se naučili rodný jazyk, aniž bychom přemýšleli o tom, jak bychom se ho měli naučit. Náš mozek má v sobě zakódovaný přirozený postup, jak se cizí jazyk naučit. Bohužel jsme mozek postupem času zahltili klasickými metodami, drilováním a tlakem na výstup, který většinu studentů obral o radost z učení a radost z angličtiny.

Věřte, že to, zda se naučíte cizí jazyk, není na první dobrou jen o talentu. Talent nebo hudební sluch je samozřejmě výhodou. Je to však především o přístupu sám k sobě a k učení. Je to o tom, že najdete metodu, která vám vyhovuje, která je pro vás a pro váš mozek a způsob přemýšlení dostatečně „barevná“ a efektivní. A pak už je to jen krůček k tomu, aby vás angličtina začala bavit a abyste jí začali mít rádi?

Mít rád angličtinu? Zní to jako sci-fi?

Přijďte, objevíme spolu cestu, jak si angličtinu oblíbit.

Najdeme způsob, který bude vhodný právě pro vás, ušitý na míru pro vás a pro vaše potřeby a pro vaši individualitu.

 Zohledníme i vaše časové možnosti tak, aby denní práce s angličtinou pro vás byla stále radostí a přínosem. Zohledníme také váš cíl a termín, do kterého se chcete v angličtině cítit „dobře“.

https://cizijazykzatrimesice.cz/sluzby-a-produkty-vyuka/

Více o angličtině za tři měsíce:

https://cizijazykzatrimesice.cz/anglicky-za-tri-mesice/

 

Sluzby a produkty vyuka

Více o angličtině za tři měsíce:

https://cizijazykzatrimesice.cz/anglicky-za-tri-mesice/

 

Error: Please enter a valid email address

Error: Invalid email

Error: Please enter your first name

Error: Please enter your last name

Error: Please enter a username

Error: Please enter a password

Error: Please confirm your password

Error: Password and password confirmation do not match