Na jednom ze seminářů „Angličtina v pohybu“ s námi byla studentka, která absolvovala předchozí seminář „Cizí jazyk za tři měsíce“.

Seminář ji povzbudil, angličtina v pohybu jí nadchla, protože přináší příjemné spojení všech důležitých bodů proto, aby se člověk naučil angličtinu přirozeně a rychle – obklopením se angličtinou a pohybem těla i mysli.

Jsem ráda, že náš projekt „Angličtina v pohybu“ si nachází nadšené studenty, které oslovuje způsob, jakým to spolu s Mirkou děláme. Náš záměr jde ještě o něco hlouběji, než jen naučit se angličtinu. Naším cílem je také, aby se studenti o sobě něco dozvěděli a získali podněty pro svůj život, ať již na kreativní, pohybové nebo jiné úrovni. Třeba jen témata, se kterými pracujeme, jsou vybírána tak, aby přinášela lidem zajímavý obsah.

IMG_4687

Tvorba „vision boardu“ byla jedna ze součástí celodenního semináře. Kam směřuji, čeho bych v životě nebo v angličtině chtěla dosáhnout.

 

Jedna věc je však ještě důležitá k tomu, abyste využili plně potenciál celého programu – pravidelná práce a pravidelný plán, jak s angličtinou pracovat. Samozřejmě, můžete projít seminářem jako prožitkovým dnem, ve kterém si uvědomíte, že angličtina je vlastně jednoduchá, když k ní přistoupíte hravě nebo nápaditě a každý měsíc se s námi posunete o kousek dál. A k tomu si odnesete nová slovíčka a spojení.

Ale také můžete i období mezi semináři využít na samostatnou práci a posouvat své schopnosti komunikace v angličtině rychleji.

V souvislosti s tím jsme se studentkou přišly na zajímavý podnět. Motivaci Veronika má. Co však jí v jejím každodenním rytmu a při náročné práci chybí, je čas. Čas jako faktor, který trápí většinu z mých studentů. Platí, že když opravdu chceme, tak řešení, respektive čas, vždycky najdeme. I my jsme ho s Veronikou našly. Na začátku jsme udělaly rozbor toho, co jí nejvíc stresuje a zabírá čas, a proč to časem vždycky ztroskotá na tom, že to s angličtinou rozplyne do ztracena.

IMG_4595

Proč? Zjistili jsme, že největší ztrátou času pro ni je, než se do angličtiny pustí, tak sama musí zvážit, jakou formu ten který den vybere. V celodenním rytmu dne, kdy organizuje v práci spoustu aktivit a lidí, je pro ni náročné organizovat ještě navíc angličtinu. A tak jsme našly řešení. Pomohla jsem jí udělat jízdní řád pro každý den. Někdy je těžké udělat si jízdní řád sám, když se teprve učíme vyznat se v materiálech a vybrat si ty správné. Mnoho lidí troskotá právě na tom, že si vybírá špatné materiály a brzy je to přestane bavit.

Proto je podle mě více než klasický učitel pro vás důležitý průvodce, který vás jazykem provede a který vám pomůže najít vhodný způsob právě pro vás. Pomůže vám vytvořit denní program, který v sobě bude zahrnovat podstatné prvky pro proto, abyste se posunuli v cizím jazyku podstatně rychleji, než při klasickém studování. 

 

Error: Please enter a valid email address

Error: Invalid email

Error: Please enter your first name

Error: Please enter your last name

Error: Please enter a username

Error: Please enter a password

Error: Please confirm your password

Error: Password and password confirmation do not match